• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUAFÖR SEKTÖRÜ DERGİSİ

www.kuaforsektoru.com

Mos Kuaför
Kuaför Arife
Takvim
epazardanal
edebiyatgazetesi.net

SAÇ KIRIKLARINDAN KURTULUN

Saç kırılmaları kadın saçlarında en temel sorunlardan biridir. Saç kırıklarından çok basit yöntemler kullanarak kurtulabilirsiniz.

Saç kırıkları tüm kadınların zaman zaman karşı karşıya kaldığı bir sorundur. Olası kırıkları önlemek için yapılabilecek basit uygulamalar aşağıda dikkatinize sunulmuştur.

“Önemli olan saçlarımız kırılmadan önlem almaktır eğer uzun saçları seviyor ve kestirmek istemiyorsak doğru kuaför ve doğru dialog ile saçlarımız için en uygun ürünleri kullanmalıyız.

Saç uçları kuruyup yıprandığında kırılgan hale gelir ve saç kırıkları meydana gelir.

Aşırı hava koşulları ve fönle kurutma, maşayla düzleştirme ve kıvırma gibi saç bakım tekniklerine maruz kalan saçların uçları kırılabilir. Ayrıca kimyasal saç ürünleri de kırılmaları destekleyebilir.

Saç kırıkları nasıl temizlenir? - Güzellik haberleri

Saç kırıklarından kurtulmanın yolu nedir?

Saç kırıkları onarılamaz. Onlardan kurtulmanın tek güvenilir yolu onları kesmektir. Saç uçlarında kısa kesimlerle kırıkların giderilebilir. Asıl olması gerekense saç kırıklarını önleyici alışkanlıkların geliştirilmesidir. Günümüzde saç kırıklarını görünür olmaktan çıkaran çeşitli ürünler geliştirilmişse de bunlar genellikle saçın kırık olan yapısını görünür olmaktan çıkarmakta aslında kırık orada durmaktadır. Bunlar daha çok silikonlu ürünlerdir.

Saç kırıklarından kurtulmak için en son trend, mum kesme olarak da bilinen ve “velaterapia” adı verilen bir işlemdir. Bu işlem, süper model Alessandra Ambrosio’nun saçına mum tutan kuaförünün Instagram’da bunun fotoğrafını yayınlamasıyla meşhur oldu.

Mum kesme işleminde,  çevrilip bükülen bir saç kesiti yanan bir mumla yarıya kadar yakılır. Kırık saç uçlarını yakmanın, uçların tekrar kırılmasını önleyen bir mühür oluşturabileceği düşünülüyor. Yine de bazı saç bakımı uzmanları, bunun saçın kırılmasını destekleyeceği ve saç köklerine zarar verebileceğinden endişe ediyor.

Saç maskeleri genellikle saçları nemlendirmeye ve kırık uçları gizlemeye ya da önlemeye yardımcı olsalar da, onları tümden yok edemez.

Menopoza giren kadınların saçlarında daha fazla kırık gelişebilir. Östrojen seviyeleri düştükçe saç derisinde üretilen doğal yağlar azalır. Saçlar daha kuru hale geldiğinden kırılma olasılığı artar.

Saç kırıkları nasıl geçer? - KizlarSoruyor
Saç kırıklarını gizlemede en ideal ürünler hangileridir?

Saç maskeleri, saçtaki nemi geri kazanmaya ve saç tellerini güçlendirmeye yardımcı olan derinlemesine bakımlardır. Kırık uçları gizlemek ve saçınızın genel görünümünü iyileştirmek için en ideal ürünlerdir.

Durulanmayan saç kremleri genellikle temiz, havluyla kurutulmuş saçlara uygulanır. Uygulama sırasında saçınızı bölümlere ayırmak, saç kreminin dipten uca saça tam anlamıyla nüfuz etmesine yardımcı olabilir.

Saç kırıklarını önlemeye yardımcı en etkili ürünler için tıklayın.

Saç kırıklarını ortadan kaldıramazsınız ama sıklığını ve şiddetini azaltmak için şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Tercihen altı haftada bir, düzenli saç kesimi yapın ve düzeltin.
  • Saçınızı her gün yıkamayın. Yıkarken şampuanı atlayıp sadece saç kremi kullanmayı deneyin.
  • Sert içerikler içermeyen tamamen doğal şampuanları seçin.
  • Islak saçı çözmek için geniş dişli bir tarak kullanın.
  • Renklendirme ve kimyasal düzleştirme gibi saça zarar veren işlemleri kısıtlayın.
  • Isıya karşı koruyucu bir sprey kullanın ve ısı yayan aletlerin kullanımını en aza indirin.
  • Biotin ve folik asit gibi saçı güçlendiren takviyeler alın.”
  •  

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
epazardanal
Anket
Kuaför Salonunda Tercih Sebebiniz Nedir
Ali Gür Kuaför
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.30749.3447
Euro10.823210.8666
Hava Durumu
Saat