• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUAFÖR SEKTÖRÜ DERGİSİ

www.kuaforsektoru.com

Mos Kuaför
Kuaför Arife
Takvim
epazardanal
edebiyatgazetesi.net

KOZMETİK SEKTÖRÜNÜN AVAKODA İLGİSİ

Kullanım alanları her geçen gün artan ve yeşil elmas olarak adlandırılan avokadonun yağı, kozmetik sektörünün gözdesi oldu.

Kozmetik sektörünün yeni gözdesi avokado yağı

 

Kullanım alanları her geçen gün artan ve yeşil elmas olarak adlandırılan avokadonun yağı, kozmetik sektörünün gözdesi oldu. Raflarda yer bulamayan gelişimini tamamlayamamış veya şekil bozukluğu olan avokadoların ekonomiye kazandırılmasıyla ortaya çıkan avokado yağı neredeyse altın değerinde. Litresi 250 liradan başlayan fiyatlarla satılan avokado yağını sıkan Bıçkıcı Zeytinyağı Fabrikası İşletmecisi Mustafa Türker, avokado yağı üretiminin gün geçtikçe arttığını söyledi. 

Cilt lekelerine ve cilt sorunlarına iyi geldiği bilinen avokado yağı hakkında konuşan Türker, “Avokado kıymetli bir meyve olduğu için raflarda yer alan avokadolardan ziyade gelişimini tamamlayamamış avokadolardan yağ elde ediyoruz. Bunu da daha çok avokadonun çekirdeğini üretim amacıyla kullanan fidancılar tercih ediyor. Kozmetik ve güzellik sektörünün yoğun ilgi gösterdiğin bu yağı tesisimizde sıkmaya başladık. Zeytinyağına göre daha zahmetli bir süreci olmasına karşın ekonomiye yeni bir değer kazandırdığımız için mutluyuz” dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
epazardanal
Anket
Kuaför Salonunda Tercih Sebebiniz Nedir
Ali Gür Kuaför
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.657416.7241
Euro17.509817.5800
Hava Durumu
Saat