• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUAFÖR SEKTÖRÜ DERGİSİ

www.kuaforsektoru.com

Mos Kuaför
Kuaför Arife
Takvim
epazardanal
edebiyatgazetesi.net
ÇİN'DE KUAFÖRLÜK SEKTÖRÜNÜN DURUMU

Çin'deki kuaför salonları Türkiye'den çok farklı olduğu için biraz bu konuya değinmek istedim. Çin'de ki kuaförlerin büyük kısmı zincir. Bu zincir kuaförlerin en başlıcaları ise şunlar; Wenfeng, Yongqi ve Jeans Salon.

Bu salonlarda kuaförlük hizmetlerinin yanında masaj (gerçek masaj!), güzellik bakım ve spa hizmeti de verilmekte.

Bu kuaförlerin her birinin "yüzlerce" mağazası var. Kendi başlarına dev firma olmuşlar. Sistem ise Türkiye'den farklı.

Buralar abonelige onem verdiginden, hemen herkesin bu kuaförlerden birinin abonelik kartı var. Bu kartlar ne işe yarıyor?

Abonelik kartı alırken peşinen bir bedel ödeniyor, 500 - 1000 - 5000 RMB gibi. Daha sonra ise her kuaföre gittiğinizde,hizmetin karşılığı, ilk ödediğiniz krediden düşülüyor. Yani bir nevi kontör sistemi. Bu kartın en büyük avantajı ise ciddi indirim sağlaması. Örneğin saç kestirme kart olmadan 20-30 RMB iken, kartla bu 8 RMB'ye kadar düşüyor. Nasıl? Ayrıca ilk vücut masajınızda ücretsiz. Saç yıkama işleminde kendi şampuanınızı götürüp onlara teslim edebiliyorsunuz. Zira no-name şampuanlar saçınıza zarar verebilir, Ayşe'nin kepek sorunu sizede musallat olabilir.

Bu zincir kuaförlerin dışında ufak tefek berberlerde yok değil. Bunlarıda her yerde görebilirsiniz. Sokak ortasında dahi saç kestirebilirsiniz, tercih sizin. Ama yukarıdaki masajdan faydalanmak için zincir kuaförleri tercih edin. Birde hijyen açısından tabi. Masaj demişken, burada masaj gayet doğal ve herkes haftada bir masaj yaptırıyor. Türkiye'de bilinenin çok ötesinde. Bunuda açıklama gereği duydum, zira buraya gelen beyfendilerimiz bu salonlara farklı gözle bakmasınlar.

Buralarda saç kestirmeyi herkese öneririm. Ama dil büyük handikap olacak onu da bilmenizde fayda var.

Son bir şey de, bayanlara yönelik. Buralarda manikür ve pedikür yapılmıyor. Bunlar için ayrı salonlar var. Bu salonlar hem erkekler ve hem de bayanlar için hizmet veriyor. Yani haremlik selamlık yok ona göre . Çalışanlarda genelde bayan ve çok nezih yerler.

  
365 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
epazardanal
Anket
Kuaför Salonunda Tercih Sebebiniz Nedir
Ali Gür Kuaför
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.657416.7241
Euro17.509817.5800
Hava Durumu
Saat