• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUAFÖR SEKTÖRÜ DERGİSİ

www.kuaforsektoru.com

Mos Kuaför
Kuaför Arife
Takvim
epazardanal
edebiyatgazetesi.net
KUAFÖRLÜK MESLEĞİNİ TANIYALIM

Kuaför Nedir?

Kuaför, kadın ve erkek olarak ayrılmak üzere saç tasarımı, saç kesimi ya da boyama gibi işlemleri yapan kişi ve yapılan merkezlere verilen isimdir.

Ölmez meslek adında tabir kullanılır ülkemizde. İnsan saçı var olduğu sürece kuaförlere her zaman için ihtiyacımız olacak. Bununla birlikte kuaför olmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bunun için ciddi anlamda emek vermek, simetrik olmak ve bununla birlikte dünya genelinde ki trendleri takip etmek gerekiyor. Bununla birlikte kuaför merkezinizin konsept olarak ilgi çekici olması da müşteri rakamlarınızı ciddi anlamda etkiliyor. Yetenekleriniz kadar gösteriş de bu işte ciddi anlamda önem arz ediyor. Ancak kazanç anlamında ciddi şekilde kendisini gösteren bir meslek grubu olarak dikkatleri çekiyor demek yanlış olmaz.

Kuaför

 

Kuaför Nasıl Olunur?

Kuaför olmak ile alakalı olarak bilinmesi gereken çok fazla seçenek var. Öncelikle kuaförlük mesleğinde deneyim çok önemlidir. Günümüzde meslek liseleri kapsamında bu alana yönelik olarak bölümler bulunmaktadır. Bu bölümlerde okuyabilirsiniz. Ya da yıllardır kuaförlük yapan birinin yanına önce çırak olarak başlar ve zaman içerisinde kalfa mertebesine kadar yükselebilirsiniz.

      Kuaför olmak için öncelikle deneyimli birer meslek erbabı olmanız gerekiyor. Eski, emektar kuaförler bu anlamda deneyimli çalışan yetiştirme yetkisine sahiptir. Bu kişilerin yanında işe başlayarak belli bir zamana kadar pişmeniz gerekiyor. Saç kesimi, boyama ya da meslek ile alakalı olarak diğer tüm detayları öğrendikten sonra ustalık belgesi almak için girişimlere başlarsınız.

Ustalık belgesi aldıktan sonra dilerseniz diğer kuaförlerin yanında nitelikli çalışan olarak devam edebilir, dilerseniz kendi iş yerinizi açarak bu anlamda çok daha ciddi anlamda kar elde edebilirsiniz. Kuaför olmak ile alakalı olarak genel bilgiler bu şekilde. Tabi ki birkaç önemli detay olduğunu da söylemek gerekiyor. Bu anlamda da soru işaretlerine yanıt verelim.

Kuaför Olmak

Erkek Kuaförlüğü Mü? Kadın Kuaförlüğü Mü?

Burada sizin esas amacınız ve mesleki anlamda kendinizi geliştirmeniz çok çok önemlidir. Kadın kuaförlüğü, erkek kuaförlüğüne göre çok daha fazla teferruat ve yetenek isteyen unsurlardan birisidir. Kadınlar genellikle uzun saçlıdır ve saçlarını da çok ciddi anlamda önemsediklerini söylemek gerek.

Erkek kuaförlüğünde teferruat yoktur ancak kadın kuaförlüğünde birçok farklı uygulama vardır. Saçları tanımak, saç tasarımlarını bilmek ve bu anlamda deneyimli bir uygulayıcı olmak. Bununla birlikte saç boyama, röfle, perme gibi birçok farklı işlem söz konusudur ve hepsine yönelik olarak bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Hal böyle olunca kadın kuaförleri, erkek kuaförlerine göre maddi gelir anlamında çok daha fazla kazanırlar. Dolayısı ile günümüzde erkekler de kadınlar da özellikle kadın kuaförlüğü konusuna ciddi anlamda eğilim gösterir. Maddi geliri çok daha fazladır ve müşteri portföyü çok daha geniş yelpazeye sahiptir.

Kuaför Ne Kadar Maaş Alır?

Kuaför maaşı anlamında aslında birçok farklı seçenek söz konusudur. Deneyimli, doğrudan saç kesim ustası olarak erkek kuaföründe görev yapan bir kuaför kazançtan pay alır genelde. Ancak kimi noktada da 3000 TL dolaylarında maaş aldıkları bilinir. Kadın kuaförlerinde çalışan sayıları genel itibari ile daha fazladır. Saç konusunda uzman bir bayan kuaförü 5000 TL’ye kadar maaş alır.

  2020 Kimlik ve Ehliyet Çıkarma Randevusu Nasıl Alınır?
 

Kuaför olmak istiyorsanız bu noktada öncelikli olarak kendi ofisinizi açmayı düşünün. Şirket sahipleri ciddi anlamda fazla gelir elde ederek bu sektörün avantajlarını sonuna kadar değerlendirme şansına sahip olurlar. Özellikle kadın kuaförlüğü konusunu ciddi anlamda düşünün.

  
1107 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
epazardanal
Ali Gür Kuaför
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.284732.4140
Euro34.710634.8497
Hava Durumu
Saat